Профілактичне прибирання

До прибирання в медичних установах завжди ставилися з особливою увагою і відповідальністю, і це не дивно. Всім відомо: прибирання є запорукою нашого з Вами здоров’я. Генеральне і поточне прибирання приміщень в лікувально-профілактичних установах надають собою необхідний захід, мета якої запобігання поширенню інфекцій та інших захворювань всередині лікарні серед медичного персоналу і пацієнтів. Найважливішою складовою системи забезпечення санітарно-епідеміологічної безпеки є саме організація професійного прибирання та профілактики.

В в Китаї стався спалах чергового вірусу – коронавірусу. В першу чергу визначимо, що ж таке коронавірус.

Коронавіруси (2019-nCoV) – це сімейство вірусів, які переважно вражають тварин, але в деяких випадках можуть передаватися людині. Вірус, виявлений в грудні 2019 року, у людей викликає захворювання дихальних шляхів, зокрема, важке запалення легенів.

Ефективним протиепідемічним заходам захисту життя і здоров’я людей, що піддаються потенційній небезпеці, може служити профілактична Дезінфекційна обробка повітряного середовища і поверхонь, а також рук і захист органів дихання.

У цій статті ми б хотіли поговорити про те, як максимально можна себе убезпечити і спробувати уникнути зараження різними вірусами.

Основними правилами захисту від коронавірусу є:

1.Чи не виїжджати в осередок захворювання.

Вогнищем захворювання є китайське місто Ухань, провінція Хубей. Саме там в кінці грудня 2019 року були виявлені перші випадки пневмонії невідомого походження у місцевих жителів.

2. Уникати відвідування масових заходів.

Велике скупчення людей в одному місці може посприяти масовому зараженню. Людина, що заразився вірусом, на перших етапах може цього навіть не підозрювати.

3. Частіше мити Руки і використовувати медичні маски.

Механізмом передачі нового коронавірусу (2019-nCoV) є:

– повітряно-крапельні шляхи (той випадок, коли поруч з Вами кашляють, чхають і так далі)

– контактний шлях зараження (рукостискання, торкання предметів, ручок, яких раніше стосувався інфікований і так далі)

– фекально-оральний (необхідно мити руки не тільки після відвідування туалету, але і до)

4. Уникнення близького контакту з людьми, у яких є симптоми захворювання.

Будь-який контакт з інфікованим може привести до неминучих наслідків.

ПРОФІЛАКТИЧНЕ ПРИБИРАННЯ

Всі перераховані вище пункти дуже важливі, і щоб знизити ризик зараження коронавірусом варто їх дотримуватися. Однак не варто забувати, що крім цих пунктів, є ще безліч способів застерегти себе від різних інфекцій.

Підтримка рук в чистоті-важливо, але так само, не варто забувати про підтримку чистоти в приміщеннях, в яких ви щодня перебуваєте: будь то Ваш будинок або робоче місце. Прибирання допоможе вам значно знизити ризик зараження.

Прибирання приміщень в розпал інфекції повинна проводитися значно частіше і ретельніше звичайного. Необхідно щодня підтримувати чистоту в будинку і на робочому місці. Особливу увагу потрібно приділити посуді, дверним ручкам, вимикачів, панелям управління оргтехнікою.

Дезінфекція квартири-це метод знезараження приміщення від шкідливих мікроорганізмів і токсинів. Профілактичне прибирання потрібно проводити за допомогою професійних знезаражувальних засобів. Повсякденне прибирання всіх горизонтальних поверхонь не тільки усуває хвороботворні бактерії, але і робить повітря в квартирі більш придатним для дихання.

Підтримувати чистоту в будинку можна самостійно, проте генеральне профілактичне прибирання бажано довірити фахівцям.

В даний час клінінгові компанії набирають обертів на ринку послуг. Все більше людей користуються послугами клінінгових служб. Професійне прибирання квартири допоможе Вам не тільки заощадити час і сили, але і надати неймовірну свіжість і чистоту будинку. Клінінгові компанії володіють сучасним професійним обладнанням для прибирання, а так само професійними миючими засобами. Прибирання квартир клінінгової компанії значно швидше і ефективніше, ніж прибирання «своїми силами». До того ж професійні клінери залізуть в кожен важкодоступний куточок квартири, який ви, проводячи генеральне прибирання, можливо навіть би не заглянули.

Навіщо потрібна профілактична прибирання будинку?

1. Почнемо, мабуть, з найнебезпечнішого приміщення в квартирі – передпокій. Кожен будинок або квартира починається саме з передпокою, а це означає, що найнебезпечніші забруднення, бактерії в значній частині потрапляють в квартиру саме через вхідні двері. Небезпечних зон біля входу в квартиру кілька:

– Килимок біля дверей. Тут накопичуються основний бруд і пісок з вулиці.

– Дверна ручка і ключі. Ці деталі ми чіпаємо руками при вході в приміщення, а значить “ділимося” всієї “заразою”, що осіла на руки під час перебування поза домом.

– Взуття. Взуття несе потенційну небезпеку на підошві, де накопичується бруд.

Всі ці деталі тісно пов’язані з зіткненням брудних рук і ніг. Тому до прибирання передпокою необхідно поставитися відповідально.

2. Навіть дитині відомо, що на кухні має бути гранично чисто, так як саме це місце пов’язане з їжею, яку ми їмо. Прибирання кухні повинна проводитися ретельно. Особливу увагу потрібно приділити кухонній раковині, де накопичується брудний посуд, а так само промиваються від бруду овочі, фрукти та інші продукти харчування. Так само після профілактики кухонної зони важливо максимально видалити хімічний склад, який використовується при збиранні. Дезінфікуючі хімікати на кухні повинні використовуватися вкрай обережно.

3. Прибирання санвузла. Туалетна і ванна кімната повинна найчастіше піддаватися дезінфекції. Звичайно ж основні забруднення в цих приміщеннях знаходяться на сантехніки (туалет ,Ванна, Душова кабіна, раковина). Але не варто забувати про різні мікробах, які утворюються поза сантехніки: кахельні стіни, стелі. Генеральне прибирання санвузла повинна проводитися хоча б раз на два місяці, коли проводиться дезінфекція не тільки сантехніки, але і інших поверхонь приміщення. А ось очищати сантехніку варто як мінімум раз в два дні.

4. Найбільшу частку часу в квартирі людина проводить в кімнатах. Чистота меблів, диванів, матраца, килимів впливає на самопочуття і затишок власника квартири або будинку. Багато виробів в кімнаті потребують особливого догляду. Дезінфекція кімнати повинна проводитися регулярно. Однак не всі поверхні можна знезаразити самостійно. Наприклад, м’які меблі містить в собі безліч різних інфекцій. На дивані, килимі щодня накопичується безліч різних мікробів (наприклад, пилових кліщів). До того ж гість у вашій квартирі може принести безліч інших мікробів з вулиці, наприклад, сідаючи на ваш диван у вуличному одязі. Однак самостійно провести очищення м’яких меблів або килимів дуже складний процес і вимагає додаткового професійного обладнання.

Щоб уникнути захворювань різними вірусами: регулярно підтримуйте чистоту у Вашому домі, а перед цим не забудьте скористатися професійним профілактичним прибиранням. А так само дотримуйтеся правил особистої гігієни і не контактуйте з інфікованим.

Замовити дзвінок